Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

13. września 2020

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Łączymy się duchowo z uczestnikami XXVIII Pielgrzymki Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w naszej Ojczyźnie X Tydzień Wychowania przeżywany pod hasłemBudujmy więzi”. Będziemy się w nim modlić w intencji dzieci i młodzieży oraz rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów, aby zgodnie z wolą Bożą kształtowali serca i umysły młodego pokolenia.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

- we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;

- w środę – wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;

- w piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz młodzieży. Na Mszę świętą o godz. 19.00 zapraszamy młodzież oraz dzieci klas pierwszych, którym tradycyjnie poświęcimy w tym dniu tornistry.

3. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej w nowej formule. Raz w miesiącu zapraszamy na Mszę św., po niej konferencja biblijna, natomiast w pozostałe wtorki miesiąca spotkania po Mszy św. w formie wspólnego rozważania Słowa Bożego.

4. Zapraszamy do chóru parafialnego osoby, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszej kaplicy. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę, 16. września, o godz. 19.45 w sali nad kaplicą.

5. Nasza parafialna schola zaprasza do wspólnego śpiewania dorosłych i dzieci, próby odbywają się w czwartek 17.30. Schola będzie śpiewać w niedziele na Mszy św. o 11.00, na którą zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi.

6. Nawiązując do II niedzieli Wielkiego Postu, podczas której swoje świadectwa dawały małżeństwa należące do wspólnoty Domowego Kościoła, chcielibyśmy zaprosić małżeństwa zainteresowane tą formą pogłębienia duchowości małżeńskiej. Spotkanie tych rodzin odbędzie się w niedzielę 27. września br. o g. 15.00 w sali nad kaplicą.

7. Ojcowie Cystersi zapraszają do mogilskiego sanktuarium na doroczne uroczystości odpustowe ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w dniach od 14 do 21 września. Szczegóły na plakacie umieszczonym na drzwiach kaplicy.

8. Serdecznie dziękujemy rodzinom z bloku przy ul. Malachitowej 8, za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O posprzątanie naszej kaplicy w sobotę 19. września od g. 10.00, prosimy parafian z bloku przy ul. Malachitowej 10, klatki od 1 do 4.

9. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

30. sierpnia 2020

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. W tygodniu adoracja w ciszy, pół godziny przed Mszami wieczornymi, w czwartek różaniec.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- We wtorek - święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny;

- W środę - wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.

3. W sobotę 12. września odbędzie się XVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Szczegóły na plakacie.

4. Jak słyszeliśmy w zaproszeniu, XXVIII Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, odbędzie się w niedzielę 13. września. Początek o g. 9.00 od kaplicy „U Piłata”.

5. Po pandemicznej przerwie wracamy do niedzielnych Mszy św. o g. 11.00 ze szczególnym udziałem dzieci. Bardzo prosimy żeby dzieci, które wchodzą do kaplicy i uczestniczą w grupie w kazaniu miały maski. Dzieci będą zbierać pamiątkowe obrazki.

6. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej w nowej formule. Raz w miesiącu zapraszamy na Mszę św., po niej konferencja biblijna, natomiast w pozostałe wtorki miesiąca spotkania po Mszy św. w formie wspólnego rozważania Słowa Bożego. We wszystkich spotkaniach będzie można także uczestniczyć za pomocą internetu. Trzeba tylko wcześniej zgłosić taki zamiar na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

7. Zapraszamy do chóru parafialnego osoby, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszej kaplicy. Pierwsze powakacyjne spotkanie odbędzie się w środę, 9. września, o godz. 19.45 w sali nad kaplicą.

8. Rodzinna Schola Złocieniowa zaprasza na próby w czwartki o g. 17.30,  również w sali nad kaplicą.

9. Zapraszamy chętnych chłopców do służby ministranckiej (nie tylko po I Komunii świętej). Spotkanie organizacyjne w piątek po wieczornej Mszy św. Warto pamiętać, że służba ministrancka to nie tylko posługa liturgiczna w czasie Mszy św., ale także element wychowaniu w wierze, wartościach chrześcijańskich, jak i budowanie właściwych relacji w środowisku rówieśniczym. Dlatego też jest to aktywność warta wsparcia ze strony rodziców, do czego serdecznie zachęcamy.

10. Przypominamy, że w  naszej kaplicy istnieje możliwość przyjmowania Komunii świętej bezglutenowej. O takim zamiarze prosimy poinformować w zakrystii przed Mszą św.

11. Serdecznie dziękujemy paniom: Katarzynie i Annie za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz ułożenie dekoracji kwiatowych. O posprzątanie naszej kaplicy w sobotę 12. września od g. 10.00, prosimy parafian z całego bloku przy ul. Malachitowej 8.

12. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

30. sierpnia 2020

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj ostatnia niedziela wakacji. Przypominamy, że od wtorku powraca zwykły porządek odprawiania Mszy świętych. W tygodniu Msze św. wieczorne codziennie o g. 19.00, natomiast poranne o g. 7.00, oprócz wtorku i czwartku. W niedziele Msze św. będą odprawiane o g. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30 oraz o 17.00 i 19.00. Adoracja w ciszy, pół godziny przed Mszami wieczornymi. W czwartek różaniec.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- W czwartek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła oraz pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.30 Różaniec prowadzony przez Różę Różańcową w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

- Pierwszy piątek - okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. i wieczorem od godz. 18.00, o 19.00 Msza św. poprzedzona Litanią do Serca Pana Jezusa i Aktem oddania.

- Pierwszą sobotę.. O g. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 9.00

3. We wtorek, 1 września zapraszamy dzieci i młodzież na wieczorną Mszę św., w czasie której będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.

4. Już dziś informujemy, że 28. Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, odbędzie się w niedzielę 13 września br. Początek o 9.00.

5. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci, które wczoraj przyjęły I Komunię świętą, za przygotowanie kaplicy na wczorajszą uroczystość i dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie kwiatów. O posprzątanie naszej kaplicy w sobotę 5 września od g. 10.00, prosimy parafian z bloku przy ul. Malachitowej 8, klatki od 1 do 4.

6. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

23. sierpnia 2020

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych. Adoracja w ciszy, pół godziny przed Mszami wieczornymi. W czwartek różaniec.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- w poniedziałek święto św. Bartłomieja, apostoła;

- w środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte w naszej parafii będą o 7.00 i dodatkowo o 19.00 z odnowieniem Aktu oddania narodu polskiego Matce Bożej;

- w czwartek wspomnienie św. Moniki;

- w piątek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;

- w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;

3. W najbliższą sobotę dzieci z naszej parafii przyjmą I Komunię świętą. Ze względów epidemicznych uroczystość ta dokona się w dwóch turach: o g. 10.45 i 11.45. O podziale na grupy i planie prób rodzice zostali poinformowani drogą mailową. Rodzice zgłosili także chęć przygotowania i udekorowania kaplicy kwiatami, zrobią to w piątek po wieczornej Mszy św., zatem nie będzie sprzątania w sobotę.

4. Również w sobotę odbędzie się 48. Pielgrzymka do Kalwarii, jako dziękczynienie za czas wakacji. Zaproszone są młodzieżowe grupy parafialne oraz rodziny Domowego Kościoła. Początek o 9.45.

5. Serdecznie dziękujemy dwóm rodzinom z bloku przy ul. Malachitowej 11, za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę i ułożenie kwiatów.  Dziękujemy też jednej osobie za ofiarowane kwiaty.

6. Już dziś informujemy, że od 6 września powraca zwykły porządek odprawiania Mszy świętych. W niedziele i święta Msze św. będą odprawiane o 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00 0 19.00. W tygodniu od 1 września Msza św. wieczorna będzie odprawiana codziennie o g. 19.00, natomiast poranna o g. 7.00 oprócz wtorku i czwartku.

7. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 28

Dzisiaj:

19 Września 2020
Sobota
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Januarego
biskupa
Do końca roku zostało 104 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś