Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

08. grudnia 2019

II NIEDZIELA ADWENTU

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tradycyjnie jest to w Polsce Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. przed kaplicą zbierane są ofiary do puszki na pomoc naszym braciom – katolikom z za wschodniej granicy.

2. Msze św. roratnie odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, na które zapraszamy szczególnie dzieci, a w sobotę o godz. 7.00,  na które zapraszamy dorosłych.

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

W piątek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

W sobotę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

4. W środę Msza św. o godz. 18.00 i po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje zbiorowe można składać bezpośrednio przed Mszą św.

5. W sobotę 14. grudnia kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania w sali nad kaplicą. O godz. 10.00 grupa chłopaków, a o godz. 11.00 grupa dziewcząt.

6. W zakrystii można nabywać Wigilijne Świece Caritas oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny. Bardzo prosimy, aby osobno składać ofiary do puszek, ponieważ ofiary za świece odsyłamy do Caritasu, a ofiary za opłatki przeznaczamy na potrzeby parafii.

7. Serdeczne Bóg zapłać za hojniejszą ofiarę złożoną w I niedzielę miesiąca, którą przeznaczamy na przyszłe inwestycje.

8. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy w miniony czwartek udali się na czuwanie do kaplicy Wieczystej Adoracji w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia                 w Łagiewnikach, aby przedstawiać Panu Jezusowi Miłosiernemu nasze intencje.

9. Dziękujemy  jednej osobie z ul. Malachitowej 8 za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę – serdeczny Bóg zapłać. O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę 14. grudnia na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Topazowej 5 (cały blok).

10. Dziękujemy za obecność wszystkim Paniom, które wzięły udział w piątkowym spotkaniu. W najbliższy piątek 13. grudnia gościem będzie ks. Grzegorz Kosakowski, michalita, psycholog i psychoterapeuta, a tematem spotkania będą kobiece emocje. Serdecznie zapraszamy na godz. 19.30.

11. Nasza Złocieniowa Schola przygotowuje adwentowy kiermasz, który odbędzie się 15 grudnia. Serdecznie zapraszamy wszystkich którzy chcieliby się włączyć się w jego przygotowanie – tworząc rękodzieło, ozdoby świąteczne, kartki, stroiki, piekąc ciasta czy pierniczki – będzie je można przynosić do zakrystii na kilka dni przed kiermaszem.

12. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza młodych na Adwentową Noc Skupienia z 13 na 14 grudnia do Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Nowym Bieżanowie. Więcej informacji na plakacie umieszczonym na drzwiach kaplicy.

 
Drukuj

01. grudnia 2019

I NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna liturgiczny Okres Adwentu. Jest to czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest to czas, który kieruje nasze myśli, ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Roraty będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, na które zapraszamy szczególnie dzieci, a w sobotę o godz. 7.00,  na które zapraszamy dorosłych.

2. W tym tygodniu w liturgii:

We wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

Pierwszy czwartek miesiąca. O 18.30 różaniec prowadzony przez Różę Różańcową i o 18.00 Msza św. Nabożeństwo do bł. Jerzego będziemy odprawiać każdego 19. dnia miesiąca.

Pierwszy Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. oraz od godz. 17.00, o 18.00 Msza św. poprzedzona Litanią do Serca Pana Jezusa i Aktem oddania.

W I sobotę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 9.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP od godz. 17.00 i o 18.00 Msza św. wynagradzająca.

3. W środę Msza św. o godz. 18.00 i po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje zbiorowe można składać bezpośrednio przed Mszą św.

4. W czwartek, 5. grudnia, nasza parafia jest zaproszona na nocne czuwanie do kaplicy Wieczystej Adoracji w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Rozpoczęcie o godz. 21.00, a zakończenie o 6.00 rano. Zorganizujmy wspólny wyjazd z rodziną lub sąsiadami, aby przedstawiać Panu Jezusowi Miłosiernemu nasze intencje.

5. W sobotę 7. grudnia na godz. 16.00, do kościoła Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich, ks. Jan Abrahamowicz zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na Adwentowy Dzień Skupienia. Więcej informacji na plakacie.

6. Także w sobotę na godz. 19.00 do Sali nad kaplicą, zapraszamy na spotkanie rodziców naszych ministrantów i kandydatów.

7. Za tydzień II Niedziela Adwentu. Tradycyjnie jest to w Polsce Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. przed kaplicą zbierane będą ofiary do puszki na pomoc naszym braciom – katolikom z za wschodniej granicy.

8. Dziękujemy osobom z ul. Topazowej 3 za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę – Bóg zapłać. O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę 7. grudnia na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Topazowej 5 klatki 1-4.

9. W zakrystii można już nabywać Wigilijne Świece Caritas oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny. Bardzo prosimy, aby osobno składać ofiary do puszek, ponieważ ofiary za świece odsyłamy do Caritasu, a ofiary za opłatki przeznaczamy na potrzeby parafii.

10. W trzy kolejne, adwentowe piątki zapraszamy kobiety i mamy na spotkania „Mamy Adwent”. Jak w codziennym zabieganiu znaleźć czas na modlitwę, czy emocje są darem od Pana Boga oraz o kobiecej tęsknocie za miłością – na te tematy panie postarają się wspólnie odpowiedzieć 6, 13 i 20. grudnia o godz. 19.30. Spotkania odbędą się w sali nad kaplicą. Serdecznie zapraszamy!

11. Nasza Złocieniowa Schola przygotowuje adwentowy kiermasz, który odbędzie się 15 grudnia. Serdecznie zapraszamy wszystkich którzy chcieliby się włączyć się w jego przygotowanie – tworząc rękodzieło, ozdoby świąteczne, kartki, stroiki, piekąc ciasta czy pierniczki – będzie je można przynosić do zakrystii na kilka dni przed kiermaszem.

 
Drukuj

24. listopada 2019

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA
KRÓLA WSZECHŚWIATA


1. Dzisiejsza niedziela, to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Za tydzień rozpoczynamy Okres Adwentu. Roraty będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, na które zapraszamy szczególnie dzieci, a w sobotę o godz. 7.00,  na które zapraszamy dorosłych. Przyszła niedziela jest też pierwszą niedzielą miesiąca. Msza św.  o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże błogo. dla osób z Róży Różańcowej oraz ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Przed Mszą o 8.00, 10.00 i 19.00 będziemy czytać wypominki i modlić się za zmarłych.

2. W ubiegłą niedzielę z okazji 3. Światowego Dnia Ubogich ofiarę w wysokości 1.000 zł. Pieniądze zostały przekazane w połowie na konto organizatorów tego dnia, a w połowie zostały w parafii na cele charytatywne. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne – Bóg zapłać!

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

W poniedziałek – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy;

W sobotę – święto św. Andrzeja, Apostoła.

4. W środę Msza św. o godz. 18.00 i po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje zbiorowe można składać bezpośrednio przed Mszą św.

5. Organizujemy wyjazd na nocne czuwanie na Jasną Górę z 29 na 30 listopada. Zapisy jeszcze dzisiaj po Mszach św. w zakrystii. Koszt autokaru i ubezpieczenia 40 zł. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

6. Dziękujemy rodzinom z ul. Złocieniowej 44 za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę – Bóg zapłać. O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę 30. listopada na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Topazowej 3.

7. W trzy kolejne, adwentowe piątki zapraszamy kobiety i mamy na spotkania „Mamy Adwent”. Rozmowy o problemach kobiet poprowadzą zaproszeni goście – psycholog, psychoterapeuta oraz doświadczona, wielodzietna Mama. Jak w codziennym zabieganiu znaleźć czas na modlitwę, czy emocje są darem od Pana Boga oraz o kobiecej tęsknocie za miłością – na te tematy panie postarają się wspólnie odpowiedzieć 6, 13 i 20. grudnia o godz. 19.30. Spotkania odbędą się w sali nad kaplicą. Serdecznie zapraszamy!

8. Nasza Złocieniowa Schola przygotowuje adwentowy kiermasz. Rok temu zebrano prawie 2. tysiące złotych, z czego połowę przekazano Zupie na Plantach, a pozostałe pieniądze schola przeznaczyła na warsztaty i wydruk śpiewników. W tym roku Kiermasz odbędzie się 15 grudnia. Serdecznie zapraszamy wszystkich którzy chcieliby się włączyć się w jego przygotowanie – tworząc rękodzieło, ozdoby świąteczne, kartki, stroiki, piekąc ciasta czy pierniczki – będzie je można przynosić do zakrystii na kilka dni przed kiermaszem.
 
Drukuj

 

Parafia Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Nowym Prokocimiu

ma zaszczyt zaprosić na

KONCERT CECYLIAŃSKI

który odbędzie się w niedzielę

17 listopada 2019 r.

o godz. 16:30


Wystąpią:

Chór Parafii Świętej Rodziny w Nowym Bieżanowie "Familia"

pod dyr. Beaty Kaczmarskiej

Chór Parafii MB Różańcowej w Nowych Piaskach „Kanon”

pod dyr. Zuzanny Kowalówki

Chór Parafii Miłosierdzia Bożego w Nowym Prokocimiu „Gloria”

pod dyr. Grażyny Bronowickiej

W programie:

J. Neander, M. Gomółka, S. Moniuszko, G. M. Durighello,
H. M. Górecki, F. Nowowiejski, G. Bronowicka i inni

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 24

Dzisiaj:

8 Grudnia 2019
Niedziela
W Kalendarzu Liturgicznym:
Uroczystość
Niepokalanego
Poczęcia NMP
Do końca roku zostało 24 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś