Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

26 marca 2023 r.

V Niedziela Wielkiego Postu


1. Dziś bezpośrednio po modlitwie do św. Michała Archanioła zapraszamy do indywidualnego błogosławieństwa rodziny z dziećmi, a także tych, którzy pragną takie błogosławieństwo otrzymać.

2. Dziękujemy za udział w Parafialnych Rekolekcjach Wielkopostnych: za modlitwę, udział w sakramentach i Mszach świętych. Panu Zygmuntowi dziękujemy za druk ulotek i plakatów. Ufamy, że Bóg, który rozpoczął w nas w ten sposób kolejne dobre dzieło, sam je dokończy na swoją chwałę i nasz pożytek.

3.  Już dziś informujemy, że okazja do spowiedzi przed Świętami Wielkanocnymi w tygodniu jest zawsze 30 minut przed Mszą świętą rano i wieczorem, a w niedzielę podczas każdej dopołudniowej Mszy świętej. Oprócz tego spowiadać będziemy w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę rano od g. 6:30-7:00 i 18:00-20:00 z przerwą od 19:00-19:30 oraz w Wielki Piątek od g. 17:00-18:30 i 21:00-24:00. Prosimy nie zostawiać spowiedzi na ostatnią chwilę.

4.  Dekorowanie kaplicy planowane jest od g. 20:00 w dniach 3 i 4 kwietnia tj. w Wielki Poniedziałek i Wtorek. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.

5.  Na plakatach w gablotce i stronie internetowej Parafii dostępne są informacje o wydarzeniach w naszej Parafii związanych z Wielkim Tygodniem i Świętami Wielkanocnymi.

6.  W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

- we wtorek o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone cotygodniową nowenną do bł. ks. Jerzego Popiełuszki; następnie Msza św. wieczorna,

- we środę po Mszy św. o g. 19:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy,

- we czwartek o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec prowadzony przez Różę Różańcową; następnie Msza św. wieczorna,

- w piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci na g. 18:00, młodzież i dorosłych na g. 19:30; w niedzielę na g. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym; za udział w obu nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami; Drogę Krzyżową w piątek o g. 19:30 poprowadzi chór „Gloria” z Parafii w Nowym Prokocimiu, którym dyryguje p. Grażyna Bronowicka – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i medytacji.

- w sobotę zarazem pierwszą miesiąca o g. 7:00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec z medytacją prowadzony przez Różę Różańcową.

- w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszach św. o g. 8:00 i 11:00.

7.  W sobotę od g. 8:00 udamy się z pierwszosobotnią i zarazem przedświąteczną Komunią Świętą do naszych chorych Parafian. Nowe osoby prosimy zgłaszać do piątku w zakrystii po Mszach św., w kancelarii w godzinach urzędowania, telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

8.  Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej, a przed Mszą świętą o g. 11:00 uroczysta procesja z palmami.

9.  Trwa nasza „Jałmużna wielkopostna” czyli pomoc dla Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Odmętowej 4 w Krakowie. Jałmużną może być ofiara do puszki Caritas, znajdującej się przy głównym wyjściu lub przyniesienie do zakrystii rzeczy materialnych, takich jak: środki pielęgnacyjne dla dzieci, nawilżone chustki, pieluchy w każdym rozmiarze, koce, pościel i ręczniki. Zbiórka trwać będzie do Niedzieli Palmowej, tj. 2 kwietnia. Ze stolika pod chórem do zabrania są ulotki i informatory Hospicjum.

10. Do skarbony pod chórem przeznaczonej na „Ofiarę na kwiaty” można składać dobrowolne ofiary na dekoracje świąteczne Ciemnicy i Bożego Grobu.

11. Na stoliku pod chórem są włożone świece paschalne, które przynosimy w Wielką Sobotę na uroczystą Wigilię Paschalną. Koszt świecy wynosi 7 zł - tyle zwracamy do centrali Caritas; ofiara złożona ponad tę kwotę przeznaczona będzie na dzieła charytatywne w naszej Parafii.

12. Również na stoliku pod chórem wyłożony jest kwietniowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” w cenie 10 zł. Zachęcamy do zakupu i dobrej lektury.

13. Cały czas można zapisywać się na wyjazd na przełomie kwietnia i maja na dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny do Mrzeżyna. Przy zapisie wpłata 400 zł. Zapisy są prowadzone w każdą niedzielę zawsze po Mszy św. o g. 9:30 lub w każdej chwili telefonicznie. Opiekę duchową nad wyjazdem sprawują Księża Sercanie z Płaszowa. Szczegóły na plakacie w gablotce.

14. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone na tacę, do skarbon, wpłacone na konto i przekazane osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę w intencji naszej Wspólnoty parafialnej.

15. Pani Małgorzacie wraz z Panami Zbigniewem i Mateuszem dziękujemy za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 1 kwietnia na g. 9:30 zapraszamy Parafian z ul. Nefrytowej 1, 3 i 25.

16. W pierwszych dniach kwietnia swoje imieniny mieć będą: Pani Grażyna – nasza organistka i Pan Ryszard – nasz kościelny. Solenizantom składamy już dziś życzenia obfitości łask Bożych, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie, a w ich intencji sprawowana będzie Msza święta w niedzielę 2 kwietnia o g. 12:30.

17. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Pan Bóg obficie wspiera i błogosławi. Szczęść Boże!

 

 

 

 

19 marca 2023 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu


1.  Dziś rozpoczęliśmy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Ze stolika pod chórem można zabrać ulotkę z programem rekolekcji. Jest on także dostępny na stronie internetowej Parafii. Rekolekcje potrwają od 19 do 22 marca, a prowadzi je dla nas ks. dr Krzysztof Biros – wikariusz w parafii św. Mikołaja w Krakowie i Duszpasterz Osób Niesłyszących. Do udziału w rekolekcjach serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.

2.  Porządek rekolekcji jest następujący:

Poniedziałek:

8:00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

17:45 – Msza św. z nauką dla dzieci

18:30 – Msza św. z nauką dla młodzieży

20:00 – Msza św. z nauką dla małżeństw z odnowieniem ślubnych przyrzeczeń

Wtorek:

8:00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

17:45 – Msza św. z nauką dla dzieci

18:30 – Msza św. z nauką dla młodzieży

20:00 – Msza św. z nauką dla rodziców

Środa: DZIEŃ PARAFIALNEJ SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ

7:00 – 8:00 – Spowiedź św.

7:00 – Msza św. z nauką dla dorosłych i błogosławieństwem rekolekcyjnym

8:00 – Msza św. z nauką dla chorych i starszych wraz z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych i błogosławieństwem rekolekcyjnym

17:30 – 18:30 i 19:00 – 20:00 – Spowiedź św.

17:45 – Msza św. z nauką dla dzieci i błogosławieństwem rekolekcyjnym

18:30 – Msza św. z nauką dla młodzieży i błogosławieństwem rekolekcyjnym

20:00 – Msza św. z nauką dla dorosłych i błogosławieństwem rekolekcyjnym

3.  We wtorek z racji rekolekcji kancelaria parafialna nie będzie czynna.

4.  We środę składka zbierana podczas Mszy świętych, przeznaczona będzie na potrzeby rekolekcji. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

5.  W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

- w poniedziałek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP,

- we wtorek o g. 18:30 Msza św. wotywna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki,

- we środę po Mszy św. o g. 18:30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy,

- we czwartek o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec prowadzony przez Różę Różańcową; następnie Msza św. wieczorna,

- w piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci na g. 18:00, młodzież i dorosłych na g. 19:30; w niedzielę na g. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym; za udział w obu nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami;

- w sobotę uroczystość Zwiastowania NMP – jest to zarazem Dzień Świętości Życia; wszystkich, którzy pragną włączyć się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zapraszamy na Mszę św. o g. 19:00, podczas której składane będą przyrzeczenia adopcyjne; deklaracje woli podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego wyłożone są na stoliku pod chórem – należy je wypełnić i złożyć podczas składania przyrzeczenia.

6.  Jednym z uczynków pokutnych jest jałmużna, która w czasie Wielkiego Postu ma szczególne miejsce w naszych praktykach religijnych. Jedną z form jej realizacji może być wsparcie, o które prosi Małopolskie Hospicjum dla Dzieci przy ul. Odmętowej 4 w Krakowie. Pomoc można okazać składając ofiarę do puszki Caritas, znajdującej się przy głównym wyjściu lub przynosząc do zakrystii rzeczy materialne: środki pielęgnacyjne dla dzieci, nawilżone chustki, pieluchy w każdym rozmiarze, koce, pościel i ręczniki. Zbiórka trwać będzie do Niedzieli Palmowej, tj. 2 kwietnia. Ze stolika pod chórem do zabrania są ulotki i informatory Hospicjum.

7.  Do skarbony pod chórem przeznaczonej na „Ofiarę na kwiaty” można składać dobrowolne ofiary na dekoracje świąteczne Ciemnicy i Bożego Grobu.

8.  Na stoliku pod chórem są włożone świece paschalne, które przynosimy w Wielką Sobotę na uroczystą Wigilię Paschalną. Koszt świecy wynosi 7 zł - tyle zwracamy do centrali Caritas; ofiara złożona ponad tę kwotę przeznaczona będzie na dzieła charytatywne w naszej Parafii.

9.  Cały czas można zapisywać się na wyjazd na przełomie kwietnia i maja na dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny do Mrzeżyna. Przy zapisie wpłata 400 zł. Zapisy są prowadzone w każdą niedzielę zawsze po Mszy św. o g. 9:30 lub w każdej chwili telefonicznie. Opiekę duchową nad wyjazdem sprawują Księża Sercanie z Płaszowa. Szczegóły na plakacie w gablotce.

10. Wspólnota Macierzanka zaprasza na rekolekcje dla mam z małymi dziećmi. Odbędą się one w dniach 23 - 25 marca w kościele św. Józefa w Krakowie przy ul. Zamoyskiego 2. Rozpoczęcie każdego dnia o godz. 10:00, przed spotkaniami będzie możliwość spowiedzi. Szczegóły na stronie internetowej wspólnoty.

11. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone na tacę, do skarbon, wpłacone na konto i przekazane osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę w intencji naszej Wspólnoty parafialnej.

12. Paniom Agnieszce i Teresie oraz Panu Krzysztofowi dziękujemy za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 25 marca na g. 9:30 zapraszamy Parafian z ul. Topazowej 8, klatki 5-7.

13. Panom Kazimierzowi i Ryszardowi dziękujemy za wykonane prace ogrodnicze.

14. Pamiętajmy, że w nocy z soboty na niedzielę tj. z 25 na 26 marca trzeba będzie przestawić  zegarki o jedną godzinę do przodu. Będziemy krócej spać.

15. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Pan Bóg obficie wspiera i błogosławi. Szczęść Boże!

 

 

 

12 marca 2023 r.

III Niedziela Wielkiego Postu


1.  W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Ze stolika pod chórem można zabrać ulotkę z programem rekolekcji. Jest on także dostępny na stronie internetowej Parafii. Rekolekcje potrwają od 19 do 22 marca, a poprowadzi je ks. dr Krzysztof Biros – wikariusz w parafii św. Mikołaja w Krakowie i Duszpasterz Osób Niesłyszących.

Porządek rekolekcji w przyszłą niedzielę jest następujący:

8:00, 9:30 i 12:30 – Msza św. z nauką dla dorosłych,

11:00 – Msza św. z nauką dla dzieci,

18:00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym,

19:00 – Msza św. z nauką dla młodzieży

Do udziału w rekolekcjach serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.

2.  W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

- we wtorek o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone cotygodniową nowenną do bł. ks. Jerzego Popiełuszki; następnie Msza św. wieczorna,

- we środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy,

- we czwartek o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec prowadzony przez Różę Różańcową; następnie Msza św. wieczorna,

- w piątek Msza święta wieczorna w intencji Zmarłych wypominanych, a 15 minut przed nią Koronka do Miłosierdzia Bożego w ich intencji,

- w piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci na g. 18:00, młodzież i dorosłych na g. 19:30; w niedzielę na g. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym; za udział w obu nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3.  W poniedziałek na g. 18:00 zapraszamy młodzież z kl. VIII szkoły podstawowej na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

4.  W piątek przypada dzień imienin naszego Wikariusza ks. Zbigniewa. Z tej okazji życzymy ks. Solenizantowi obfitości Bożych łask, wszelkiego dobra oraz zdrowia. W intencji ks. Zbigniewa sprawowana będzie Msza św. w najbliższą niedzielę o g. 11:00. Pamiętajmy o nim w tych dniach w modlitwie.

5.  Trwają zapisy dzieci na rok szkolny 2023/24 do Przedszkola „Bajka” przy ul. Czeczów 50. Rekrutacja obejmuje wszystkie grupy wiekowe.

6.  Trwają również zapisy dzieci na rok szkolny 2023/24 do Przedszkola Sióstr Michalitek w Krakowie przy ul. Kosocickiej 38A. Zainteresowani proszeni są o kontakt telefoniczny lub mailowy z Siostrą Dyrektor. Szczegóły na stronie internetowej przedszkola.

7.  Cały czas można zapisywać się na wyjazd na przełomie kwietnia i maja na dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny do Mrzeżyna. Koszt 2400 zł - przy zapisie wpłata 400 zł. Zapisy są prowadzone w każdą niedzielę zawsze po Mszy św. o g. 9:30 lub w każdej chwili telefonicznie. Opiekę duchową nad wyjazdem sprawują Księża Sercanie z Płaszowa. Szczegóły na plakacie w gablotce.

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za składkę z ubiegłej niedzieli, przeznaczoną na inwestycje parafialne. Zebrana kwota to 4238 zł.

9. Wszystkim Ofiarodawcom równie serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone na tacę, do skarbon, wpłacone na konto i przekazane osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę w intencji naszej Wspólnoty parafialnej.

10.  Pani Zofii oraz Pani Danucie z Panem Jerzym dziękujemy za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 18 marca na g. 9:30 zapraszamy Parafian z ul. Topazowej 8, klatki 1-4.

11. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Pan Bóg obficie wspiera i błogosławi. Szczęść Boże!

 

 

 

5 marca 2023 r.

II Niedziela Wielkiego Postu

 

1.  W naszej Wspólnocie witamy naszego parafianina p. Karola Cierpiał. Pan Karol będzie drugim organistą i razem z p. Grażyną będzie dbał o oprawę muzyczną liturgii nabożeństw. Będzie także razem z p. Iwoną współprowadził naszą złocieniową scholę.

2.  W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

- we wtorek o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone cotygodniową nowenną do bł. ks. Jerzego Popiełuszki; następnie Msza św. wieczorna,

- we środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy,

- we czwartek o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec prowadzony przez Różę Różańcową; następnie Msza św. wieczorna,

- w piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci na g. 18:00, młodzież i dorosłych na g. 19:30; w niedzielę na g. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym; za udział w obu nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3.  W poniedziałek na g. 18:00 zapraszamy młodzież z kl. VII szkoły podstawowej na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

4.  We czwartek na g. 19:30 zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży z kl. VIII, która w kwietniu przyjmie sakrament bierzmowania.

5.  W piątek grupa kobiet „Betania” zaprasza na Mszę świętą o g. 19:00 i spotkanie po drodze krzyżowej. Gościem grupy będzie s. Małgorzata Lekan, która m.in. prowadzi sesje samorozwoju dla kobiet, pozwalające im odkrywać prawdę o sobie w Bogu. Grupa zaprasza zainteresowane Parafianki.

6.  Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 148 przy ul. Żabiej 20 zapraszają na Dzień Otwarty Szkoły w sobotę 11 marca w g. 9-13. Szczegóły na plakacie w gablotce i stronie internetowej szkoły.

7.  Wszystkim Ofiarodawcom równie serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone na tacę, do skarbon, wpłacone na konto i przekazane osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę w intencji naszej Wspólnoty parafialnej.

8. Pani Anicie oraz niezawodnym Panom Rafałowi i Ryszardowi dziękujemy za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 11 marca na g. 9:30 zapraszamy Parafian z ul. Topazowej 7, klatki 5-7.

9. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Pan Bóg obficie wspiera i błogosławi. Szczęść Boże!

 

 

26 lutego 2023 r.

I Niedziela Wielkiego Postu

1. W minioną środę rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Jest to czas, który ma nam posłużyć do dobrego przygotowania się na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Służą temu uczynki pokutne: post, modlitwa i jałmużna. Zachęcamy, aby z ochotą je podjąć, dając w ten sposób wyraz swojej wierze i miłości Boga i bliźniego.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli sposobną chwilę, aby adorować Pana Jezusa w czasie nabożeństwa 40-godzinnego. Różom różańcowym dziękujemy za prowadzenie czuwania, a Pani Grażynie za oprawę muzyczną liturgii.

3. W naszej wspólnocie parafialnej witamy ks. Wikariusza Zbigniewa Kryjomskiego, który decyzją ks. Arcybiskupa Metropolity Marka Jędraszewskiego zastąpił ks. Szymona Miłka. Ks. Zbigniew do posługi wśród nas został skierowany z parafii św. Józefa w Krakowie-Podgórzu. Życzymy ks. Zbigniewowi wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i naszego Patrona, bł. ks. Jerzego, i mamy nadzieję, że będzie czuł się dobrze w naszej gromadzie parafialnej. Pamiętajmy też o nim w naszych modlitwach.

4. Dziś bezpośrednio po modlitwie do św. Michała Archanioła zapraszamy do indywidualnego błogosławieństwa rodziny z dziećmi, a także tych, którzy pragną takie błogosławieństwo otrzymać.

5. W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:
- we wtorek o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone cotygodniową nowenną do bł. ks. Jerzego Popiełuszki; następnie Msza św. wieczorna,
- we środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy,
- we czwartek o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencji powołań prowadzony przez Różę Różańcową; następnie Msza św. wieczorna,
- w piątek, zarazem I piątek miesiąca, okazja do spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św. poranną oraz wieczorem od g. 17:30 do 19:00; o g. 18:00 Droga Krzyżowa dla dzieci, a bezpośrednio niej litania do NSPJ wraz z aktem zawierzenia; po Mszy świętej wieczornej zamiast zwyczajowego „Challengu eucharystycznego” zapraszamy na Drogę Krzyżową przed Najświętszym Sakramentem, po której będzie czas na indywidualną adorację do g. 21.
- w sobotę święto św. Kazimierza, królewicza - o g. 7:00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec z medytacją prowadzony przez Różę Różańcową.
- w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszach św. o g. 8:00 i 11:00.

6. W sobotę od g. 8:00 udamy się z Komunią Świętą do naszych chorych Parafian. Nowe osoby prosimy zgłaszać do piątku w zakrystii po Mszach św., w kancelarii w godzinach urzędowania, telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

7. W niedzielę na g. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach oraz Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przed nabożeństwem Gorzkich Żali zapraszamy do modlitwy pieśnią „Ogrodzie oliwny”, która to modlitwa jest naszą złocieniową tradycją.

8. Na swoje spotkania zapraszają: Grupa biblijna we wtorek po Mszy św. wieczornej, Schola złocieniowa we środę na g. 17:45, Oaza młodzieżowa w piątek po Drodze Krzyżowej o g. 19:30 oraz Ministranci i lektorzy w sobotę na g. 11:00.

9. Na stoliku pod chórem wyłożony jest marcowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” w cenie 10 zł. Zachęcamy do zakupu i dobrej lektury.

10. Składamy serdeczne podziękowanie za pomoc w przygotowaniu i urządzaniu nowej salki do spotkań dla grup parafialnych: Paniom Katarzynie i Marlenie, Panom Dariuszowi, Jarosławowi, Łukaszowi, Michałowi, Rafałowi i Władysławowi z synem Pawłem oraz Panom Kościelnym.

11. Równie serdeczne podziękowanie składamy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek jako pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Turcji, Syrii, Cyprze i Libanie. Zebrana kwota 3289 zł, która jest pięknym gestem solidarności i miłości bliźniego, w całości została wpłacona na konto Caritas.

12. Wszystkim Ofiarodawcom gorące podziękowania za wszelkie ofiary złożone do skarbon, wpłacone na konto i przekazane osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę w intencji naszej Wspólnoty.

13. Paniom Annie i Elżbiecie oraz Panom Adamowi i Wacławowi dziękujemy za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 4 marca na g. 9:30 zapraszamy Parafian z ul. Topazowej 7, klatki 1-4.

14. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Pan Bóg obficie błogosławi. Szczęść Boże!

 

 

19 lutego 2023 r.

VII Niedziela Zwykła

 

1. Decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity z dniem 20 lutego tego roku nastąpią zmiany w naszej parafii. Nasz wikariusz ks. Szymon Miłek rozpocznie pracę jako wikariusz w parafii św. Józefa w Krakowie-Podgórzu. Na jego miejsce skierowany do nas został ks. Zbigniew Kryjomski - dotychczasowy wikariusz w parafii św. Józefa w Krakowie-Podgórzu, którego oficjalnie powitamy w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 11:00. Ks. Szymonowi dziękujemy za jego posługę w naszej parafii, wszelką życzliwość i zaangażowanie. Dobremu Bogu polecamy Jego pracę na nowej placówce, życząc tak potrzebnych łask, sił i zdrowia w duszpasterstwie. Mamy nadzieję, że ks. Szymon nie zapomni o Parafii na Złocieniu.

2. Dziś w naszej Parafii rozpoczęliśmy nabożeństwo 40-godzinne. Pomiędzy dopołudniowymi Mszami świętymi będzie wystawiony Najświętszego Sakramentu i czas na indywidualną adorację. Popołudniu o g. 18:00 ponownie wystawiony zostanie Najświętszy Sakrament do indywidualnej adoracji. O g. 18:45 odprawione zostaną nieszpory, a po nich Msza święta wieczorna. Następnie w poniedziałek i wtorek w kolejne dwa dni nabożeństwa 40-godzinnego o g. 17:30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas na prywatną adorację, o g. 18:00 różaniec z rozważaniami prowadzony przez Róże Różańcowe, o g. 18:45 odprawione zostaną nieszpory, a po nich Msza święta wieczorna. Wszystkich Parafian zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie.
Ze względu na nabożeństwo 40-godzinne we wtorek wyjątkowo nie będzie czynna kancelaria parafialna.

3. Dziś po Mszach świętych uczniowie klasy ósmej zbierają ofiary na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Turcji, Syrii, Cyprze i Libanie. Dziś także rozpoczął się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a od Środy Popielcowej rozpoczną się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

4. W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

- we wtorek o g. 17:30 na rozpoczęcie kolejnego dnia nabożeństwa 40-godzinnego odmówimy nowennę do bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a Msza święta wieczorna będzie wotywą o Błogosławionym.

- we Środę Popielcową rozpoczniemy Wielki Post. W tym dniu porządek Mszy Świętych z obrzędem posypania głów popiołem będzie następujący: g. 6:15, 7.00, 17.30 i 19.00. W tym dniu wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a osoby pomiędzy 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, tzn. trzy posiłki w ciągu dnia: dwa lekkie i jeden do syta; we Środę Popielcową w naszej archidiecezji rozpocznie się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej, który potrwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej - 4 czerwca.

- we środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy,

- we czwartek wspomnienie św. Polikarpa, biskupa - o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec prowadzony przez Różę Różańcową,

5. W poniedziałek na g. 18:00 zapraszamy młodzież z kl. VIII szkoły podstawowej na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

6. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci na g. 18:00, młodzież i dorosłych na g. 19:30. W przyszłą niedzielę na g. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Za udział w obu nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7. Tegoroczne parafialne rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać od IV niedzieli Wielkiego Postu tj. od 19 do 22 marca. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Krzysztof Biros.

8. Powstaje druga róża różańcowa. Zapraszamy w jej szeregi wszystkich chętnych, którzy chcą codziennie modlić się dziesiątkiem różańca świętego. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

9. „Bóg zapłać” za ofiarę złożoną 2 lutego na zakony kontemplacyjne w kwocie 790 zł, a wszystkim Ofiarodawcom równie gorące podziękowania za wszelkie ofiary złożone do skarbon, wpłacone na konto i przekazane osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę w intencji naszej Wspólnoty.

10. Fundacja HCPT, która w minioną niedzielę kwestowała na rzecz wyjazdu niepełnosprawnych dzieci do Lourdes składa podziękowanie za złożone ofiary w kwocie 1678,21 zł. Pełny tekst podziękowań znajduje się w gablotce.

11. Licznej grupie Parafian z bloku przy ul. Topazowej 5 dziękujemy za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 25 lutego na g. 9:30 zapraszamy Parafian z ul. Topazowej 3.

12. Ogłoszenie, o które proszono, aby je przekazać:

Istnieje możliwość wyjazdu na przełomie kwietnia i maja na dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny do Mrzeżyna. Koszt 2400 zł - pry zapisie wpłata 400 zł. Zapisy będą prowadzone w niedzielę począwszy od 5 marca zawsze po Mszy św. o g. 9:30 lub w każdej chwili telefonicznie. Szczegóły na plakacie w gablotce.

13. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Pan Bóg obficie błogosławi. Szczęść Boże!

 12 lutego 2023 r.

VI Niedziela Zwykła


1. Dziś bezpośrednio po modlitwie do św. Michała Archanioła zapraszamy do indywidualnego błogosławieństwa rodziny z dziećmi, a także tych, którzy pragną takie błogosławieństwo otrzymać.

2. Dziś po Mszach świętych kwestują wolontariusze Fundacji „HCPT-Polska”, którzy zbierają środki na wielkanocny wyjazd do Lourdes niepełnosprawnych dzieci i młodzieży, w tym także naszych młodych Parafian. Już teraz w ich imieniu dziękujemy za każdą ofiarę, a wszystkich Ofiarodawców członkowie Fundacji zapewniają o modlitewnej pamięci przy Maryjnej Grocie w Lourdes.

3. W nocy z 5 na 6 lutego 2023 r. doszło do trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się w Turcji, przy granicy z Syrią. Największe zniszczenia są w tych dwóch krajach, natomiast wstrząsy odczuli także mieszkańcy Libanu, Iraku i Cypru. Z tej racji Metropolita Krakowski polecił przeprowadzenie w Archidiecezji Krakowskiej zbiórki do puszek na ten cel. W naszej Parafii zbiórkę przeprowadzimy w przyszłą niedzielę.

4. W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

- we wtorek święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy - o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone cotygodniową nowenną do bł. ks. Jerzego Popiełuszki, następnie Msza św. wieczorna w intencji Ojczyzny,

- we środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy,

- we czwartek o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec prowadzony przez Różę Różańcową,

- w piątek Msza święta wieczorna w intencji Zmarłych wypominanych, a po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego w ich intencji.

5. W poniedziałek na g. 18:00 zapraszamy młodzież z kl. VIII szkoły podstawowej na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

6. W tym tygodniu wypada „Tłusty Czwartek”. Bracia Kapucyni zapraszają w ten dzień do włączenia się w akcję „Wyślij pączka do Afryki”. W ten sposób można podarować afrykańskim dzieciom ciepły posiłek i zapewnić dostęp do edukacji. Szczegóły na plakacie w gablotce i na stronie pączek.kapucyni.pl.

7. W piątek na Mszę świętą wieczorną i na spotkanie po niej zaprasza parafialna grupa kobiet „Betania”. Gościem grupy będzie p. dr Tomasz Smoleń - wykładowca w Katedrze Marketingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

8. Powstaje druga róża różańcowa. Zapraszamy w jej szeregi wszystkich chętnych, którzy chcą codziennie modlić się dziesiątkiem różańca świętego. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

9. W przyszłą niedzielę tj. 19 lutego rozpoczniemy nabożeństwo 40-godzinne, które jest sposobnością do rozwijania w naszej Parafii kultu eucharystycznego, pogłębienia wiary, umocnienia osobistej relacji z Panem Bogiem oraz dobrego przygotowania się na nadchodzący Wielki Post. W niedzielę pomiędzy dopołudniowymi Mszami świętymi będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas na indywidualną adorację. Popołudniu o g. 18:00 ponownie wystawiony zostanie Najświętszy Sakrament do indywidualnej adoracji. O g. 18:45 odprawione zostaną nieszpory, a po nich Msza święta wieczorna. Następnie w poniedziałek i wtorek 20. i 21. lutego w kolejne dwa dni nabożeństwa 40-godzinnego o g. 17:30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas na prywatną adorację, o g. 18:00 różaniec z rozważaniami prowadzony przez Róże Różańcowe, o g. 18:45 odprawione zostaną nieszpory, a po nich Msza święta wieczorna. Wszystkich Parafian zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za składkę z ubiegłej niedzieli, przeznaczoną na inwestycje parafialne. Zebrana kwota to 4061 zł.

11. Wszystkim Ofiarodawcom równie serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone na tacę, do skarbon, wpłacone na konto i przekazane osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę w intencji naszej Wspólnoty parafialnej.

12. Paniom Elżbiecie, Krystynie i Teresie dziękujemy za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 18 lutego na g. 9:30 zapraszamy Parafian z ul. Topazowej 5.

13. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Pan Bóg obficie wspiera i błogosławi. Szczęść Boże!

 

 

5 lutego 2023 r.

V Niedziela Zwykła

1.  Z racji ferii zimowych w tym tygodniu Msze święte w naszej kaplicy w dni powszednie odprawiane będą jedynie wieczorem o g. 19:00. Kancelaria parafialna czynna będzie jedynie we czwartek od g. 17:00 do 18:30.

2.  W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

- w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników koreańskich Pawła Miki i Towarzyszy

- we wtorek o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone cotygodniową nowenną do bł. ks. Jerzego Popiełuszki, następnie Msza św. wieczorna,

- we środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy,

- we czwartek o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec prowadzony przez Różę Różańcową,

- w piątek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy,

- w sobotę wspomnienie NMP z Lourdes, zarazem Światowy Dzień Chorego.

3.  W przyszłą niedzielę po Mszach świętych przed kaplicą kwestować będą wolontariusze Fundacji „HCPT-Polska”, którzy zbierają środki na wielkanocny wyjazd do Lourdes niepełnosprawnych dzieci i młodzieży, w tym także naszych młodych Parafian. Już teraz w ich imieniu dziękujemy za każdą ofiarę, a wszystkich Ofiarodawców członkowie Fundacji zapewniają o modlitewnej pamięci przy Maryjnej Grocie w Lourdes.

4.  Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne - wypłacenie instalacji nowego oświetlenia prezbiterium i remont sali dla grup. „Bóg zapłać” za ofiary, a wszystkim Ofiarodawcom równie gorące podziękowania za wszelkie ofiary złożone do skarbon, wpłacone na konto i przekazane osobiście.

5.  Serdecznie dziękujemy licznej grupie Parafian, którzy w miniony czwartek pomogli zdemontować bożonarodzeniowe dekoracje.

6.  Panu Kazimierzowi dziękujemy za pomoc w odśnieżaniu terenu wokół kaplicy.

7.  Silnej grupie Parafian z bloków przy ul. Domagały 33b-h dziękujemy za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 11 lutego na g. 9:30 zapraszamy Parafian z ul. Topazowej 6.

8. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Pan Bóg obficie błogosławi. Wszystkim wyjeżdżającym na ferie, życzymy dobrego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu, miłym Gościom udanego pobytu w naszej Parafii i naszym mieście. Szczęść Boże!

 

 

 

29 stycznia 2023 r.

IV Niedziela Zwykła


1.  Z racji ferii zimowych w tym i następnym tygodniu Msze święte w naszej kaplicy w dni powszednie odprawiane będą jedynie wieczorem o g. 19:00. Kancelaria parafialna pozostaje bez zmian.

2.  W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

- we wtorek wspomnienie św. Jan Bosco, prezbitera - o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone cotygodniową nowenną do bł. ks. Jerzego Popiełuszki, następnie Msza św. wieczorna,

- we środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy,

- we czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego, zarazem 27. Dzień życia konsekrowanego - składka przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne; z racji święta Msze święte o g. 7:00 i 19:00; o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec prowadzony przez Różę Różańcową,

- w piątek wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, zarazem I piątek miesiąca: okazja do spowiedzi św. popołudniu od g. 18:00 do g.19:00. O g. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone litanią do NSPJ wraz z aktem zawierzenia, następnie Msza św. wieczorna,

- w sobotę: o g. 7:00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej różaniec z medytacją prowadzony przez Różę Różańcową.

- w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszach św. o g. 8:00 i 11:00.

3.  W sobotę od g. 8:00 udamy się z Komunią Świętą do naszych chorych Parafian. Nowe osoby prosimy zgłaszać do piątku w zakrystii po Mszach św., w kancelarii w godzinach urzędowania, telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

4.  W I piątek miesiąca zapraszamy do włączenia się w nasz parafialny „Challenge eucharystyczny”, czyli 20 minut adoracji dla Pana Jezusa. Zapisywać można się już od dziś. Formularz do zapisów wyłożony jest na stoliku przy wyjściu z kaplicy. Wszystkim tym, którzy w ubiegły I piątek miesiąca znaleźli czas na 20 minut dla Pana Jezusa z serca dziękujemy.

5.  Dekoracje świąteczne rozbierać będziemy we czwartek 2 lutego po Mszy świętej o g. 19:00. Już dziś prosimy chętnych do pomocy.

6.  Na stoliku pod chórem wyłożony jest lutowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” w cenie 10 zł. Zachęcamy do zakupu i dobrej lektury.

7.  Kolejnej silnej grupie Parafian z bloków przy ul. Domagały 31a-g dziękujemy za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 4 lutego na g. 9:30 zapraszamy Parafian z ul. Domagały 33b-h.

8.  Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

9.  W miniony piątek zakończyliśmy wizytę duszpasterską [kolędę] w naszej Parafii. Jesteśmy wdzięczni za przyjęcie, za wspólną chwilę modlitwy, za rozmowy i serdeczność. Dziękujemy za poczęstunek i troskę o nas - księży i ministrantów. Wielkie „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane przy tej okazji. Dzięki temu możemy podzielić się z innymi. Oprócz wsparcia naszej Parafii, sporą część ofiar przekazaliśmy na pomoc misjonarzom, księżom chorym i emerytom z naszej archidiecezji, archidiecezjalnemu seminarium duchownemu i UPJP II oraz Kurii Metropolitalnej. W intencji wszystkich Parafian odwiedzonych po kolędzie odprawimy Msze święte: ks. Proboszcz w niedzielę 5 lutego o g. 12:30, a ks. Szymon w niedzielę 19 lutego również o g. 12:30.

10. Ogłoszenie, o które proszono, aby je podać:

Klub Seniora z Dworu Czeczów informuje Parafian, że są wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową „Sanktuaria Europy” w dniach od 11 do 25 kwietnia 2023 roku. Trasa przejazdu tzw. Szlakiem Maryjnym obejmie m.in. Lourdes, Fatimę, Toledo, Madryt, Saragossę, wzgórze Montserrat, Barcelonę i La Salette. Cena za 15-dniową pielgrzymkę wyniesie 4.690 zł i 90 Euro/os. Wpłata zaliczki w kwocie 1.400 zł/os. do uzgodnienia, a pozostała kwota do 15.03.2023 r. Zgłoszenia i wpłaty przyjmowane są w Dworze Czeczów, w każdy piątek o godz. 15:00. Szczegóły opisane na stronie internetowej Dworu Czeczów w zakładce Klub Seniora. Osobiście odpowiedzialnym za realizację programu jest pan Andrzej Wąsik.

11. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Pan Bóg obficie błogosławi. Wszystkim wyjeżdżającym na ferie, życzymy dobrego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu, miłym Gościom udanego pobytu w naszej Parafii i naszym mieście. Szczęść Boże!

 
Drukuj

10 LIPCA 2022 R.
XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Od 1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych. W niedzielę Msze święte
sprawowane są o g. 8 00 , 9 30 , 11 00 i 19 00 . W tygodniu Msze święte rano o g. 7 00 sprawowane są w poniedziałek i środę, a popołudniu o g. 19 00 we wtorek, czwartek, piątek i sobotę.
2. Kancelaria parafialna w miesiącu lipcu i sierpniu czynna będzie we czwartek w
godzinach 18 00 -18 30 i w sobotę w godzinach 9 30 -10 30 . Sprawy pilne można będzie po każdej Mszy świętej w dni powszednie.
3. W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:
- w poniedziałek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy,
- we wtorek wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,
- we środę wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,
- w piątek wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,
- w sobotę wspomnienie NMP z Góry Karmel [MB Szkaplerznej].
4. Na stoliku pod chórem wyłożony jest lipcowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś”
w cenie 10 zł. Zachęcam do zakupu. Zachęcam także do zabrania dwumiesięcznika
„Miłujcie się!” i materiałów religijnych, również wyłożonych na stoliku pod chórem.
5. Dziękuję p. Annie i p. Ewie za ułożenie kwiatów i troskę o dekoracje kwiatowe oraz
przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 16 lipca na g. 9 30 zapraszam Parafian z ul. Agatowej 23.
6. Panom Robertowi i Tomaszowi dziękuję za radę i pomoc w rzeczach gospodarczych.
7. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbon, przesłane na
konto parafii i złożone osobiście.
8. Pragnę złożyć ogromne podziękowanie za tak serdeczne przyjęcie mnie w naszej Parafii. Dziękuję za każde dobre słowo, serdeczny gest i uśmiech oraz wszelką dotychczas
okazaną życzliwość i pomoc. Odwdzięczam się codzienną pamięcią w modlitwie
o wszystkich tworzących naszą wspólnotę parafialną i proszę o modlitwę za mnie.
9. Wszystkim Parafianom udającym się na wakacje życzę udanego pobytu i szczęśliwego
powrotu do domu, a wszystkim Gościom wszelkiego dobra w czasie pobytu w naszej
parafii i w naszym mieście. Szczęść Boże!

 
Drukuj

3 LIPCA 2022 R.
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś w liturgii przypada święto św. Tomasza, apostoła.
2. Od 1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych. W niedzielę Msze święte
sprawowane są o g. 8 00 , 9 30 , 11 00 i 19 00 . W tygodniu Msze święte rano o g. 7 00 sprawowane są w poniedziałek i środę, a popołudniu o g. 19 00 we wtorek, czwartek piątek i sobotę.
3. W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:
- w poniedziałek święto rocznicy poświęcenia bazyliki metropolitalnej na Wawelu,
- we wtorek wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy,
- we środę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,
- w piątek wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.
4. We czwartek, zarazem I czwartek miesiąca o g. 18 30 zapraszam na różaniec w intencji
powołań kapłańskich i zakonnych, który poprowadzi Róża Różańcowa.
5. Kancelaria parafialna w miesiącu lipcu i sierpniu czynna będzie we czwartek w godzinach 18 00 -18 30 i w sobotę w godzinach 9 30 -10 30 . Sprawy pilne można będzie załatwić po każdej Mszy świętej w dni powszednie.
6. Na stoliku pod chórem wyłożony jest lipcowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” w
cenie 10 zł. Zachęcam do zakupu. Zachęcam także do zabrania dwumiesięcznika „Miłujcie się!”.
7. Dziękuję p. Marcie i p. Grzegorzowi za przygotowanie kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 9 lipca na g. 9 30 zapraszam Parafian z ul. Agatowej 18 - mieszkania od 56 do 128.
8. Dziękuję p. Katarzynie z córką za ułożenie kwiatów i troskę o dekoracje kwiatowe w
naszej kaplicy.
9. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbon, przesłane na
konto parafii i złożone osobiście.
10. Wszystkim Parafianom udającym się na wakacje życzę udanego pobytu i szczęśliwego
powrotu do domu, a wszystkim Gościom wszelkiego dobra w czasie pobytu w naszej
parafii i w naszym mieście. Szczęść Boże!

 
Drukuj

26. czerwca 2022

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział wydarzeniach związanych z peregrynacją ikony Świętej Rodziny w ubiegły poniedziałek i wtorek. Szczególnie prowadzącym różaniec, wspólne czuwanie, panom wnoszącym i wynoszącym ikonę, paniom ze świecami, ministrantom, lektorom i mężczyznom z asysty liturgicznej oraz wszystkim czuwającym wieczorem i w ciągu dnia.
    2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna okres wakacji, dlatego od jutra będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy Świętych. I tak: w niedzielę Msze św. będą o g. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00, a nie będzie o g. 12.30 i 17.00. Natomiast w tygodniu Msze św. rano o g. 7.00 będą w poniedziałek i środę (w tym tygodniu wyjątkowo także wieczorem), a wieczorem o g. 19.00 we wtorek, czwartek, piątek i sobotę.
    3. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

- we wtorek - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;

- w środę - uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o g. 7.00 i 19.00. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ś.p. ks. Pawle.

- I czwartek miesiąca. O g. 18.30 Różaniec prowadzony przez Różę Różańcową w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

- I piątek. Okazja do spowiedzi od g. 18.00, o g. 19.00 Litania do Serca Pana Jezusa z Aktem Oddania i Msza Święta pierwszopiątkowa.

- W I sobotę, odwiedziny chorych od g. 8.00, kancelaria od g. 9.30. O g. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie, a o g. 19.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Pannie.

4. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Msza Święta o godz. 8.00 będzie w intencji członków Róży Różańcowej i ich rodzin, a po Mszy spotkanie z Różą. Po Mszy Świętej o g. 9.30 (wyjątkowo) wspólna modlitwa Róży Rodzin. Po Przed Mszą o 8.00 i 9.30 i 19.00 będzie modlitwa za zmarłych w wypominkach.

5. Dziękujemy jednej pani z ul. Złocieniowej 31 oraz pani z córką z ul. Czeczów 22, za przygotowanie kaplicy i jej otoczenia na dzisiejszą niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 2.07 na g. 9.30, zapraszamy parafian z ul. Agatowej 18, mieszkania od 1 do 55.

6. Dziękujemy p.Katarzynie z mężem za ułożenie dekoracji kwiatowych w naszej kaplicy i troskę o nie.

  1. 7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbon oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.
    8. Decyzją Księdza Arcybiskupa od 1.07 nastąpią zmiany w naszej parafii. Ks. Proboszcz przejdzie do parafii św. Marcina w Krzeszowicach, a na Jego miejsce przyjdzie ks. Marcin Papiż z Przeciszowa (uroczyste objęcie parafii w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o g. 11.00). Natomiast ks. Józef podejmie posługę w Uniwersyteckim Szpitalu na ul. Jakubowskiego z zamieszkaniem w Prokocimiu Starym, a na Jego miejsce przyjdzie ks. Szymon Miłek z Mucharza (pod koniec sierpnia). Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali i okazywali życzliwość w czasie mojej 3.letniej posługi i 10. miesięcznej ks. Józefa w tej wspólnocie. Za każde dobre słowo, życzliwy gest, wszechstronną pomoc w sprawach duchowych i materialnych. Za troskę o liturgię i śpiew, za pomoc w prowadzeniu grup i wspólnot, za troskę o kaplicę i jej otoczenie, za dekoracje kwiatowe i okolicznościowe oraz inne inicjatywy. Za wszelką dobroć – składamy serdeczne Bóg zapłać! Nas i naszych następców polecamy Waszej modlitwie i obiecujemy ją ze swej strony. Przyjmijcie nowych Kapłanów z równie serdecznie i wspierajcie ich swoją pomocą. Na Mszę Świętą dziękczynną i wspólne pożegnanie zapraszamy w środę na g. 19.00. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać!
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 48

Dzisiaj:

18 Czerwca 2024
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 197 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś