Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

29 stycznia 2023 r.

IV Niedziela Zwykła


1.  Z racji ferii zimowych w tym i następnym tygodniu Msze święte w naszej kaplicy w dni powszednie odprawiane będą jedynie wieczorem o g. 19:00. Kancelaria parafialna pozostaje bez zmian.

2.  W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

- we wtorek wspomnienie św. Jan Bosco, prezbitera - o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone cotygodniową nowenną do bł. ks. Jerzego Popiełuszki, następnie Msza św. wieczorna,

- we środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy,

- we czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego, zarazem 27. Dzień życia konsekrowanego - składka przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne; z racji święta Msze święte o g. 7:00 i 19:00; o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec prowadzony przez Różę Różańcową,

- w piątek wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, zarazem I piątek miesiąca: okazja do spowiedzi św. popołudniu od g. 18:00 do g.19:00. O g. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone litanią do NSPJ wraz z aktem zawierzenia, następnie Msza św. wieczorna,

- w sobotę: o g. 7:00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej różaniec z medytacją prowadzony przez Różę Różańcową.

- w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszach św. o g. 8:00 i 11:00.

3.  W sobotę od g. 8:00 udamy się z Komunią Świętą do naszych chorych Parafian. Nowe osoby prosimy zgłaszać do piątku w zakrystii po Mszach św., w kancelarii w godzinach urzędowania, telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

4.  W I piątek miesiąca zapraszamy do włączenia się w nasz parafialny „Challenge eucharystyczny”, czyli 20 minut adoracji dla Pana Jezusa. Zapisywać można się już od dziś. Formularz do zapisów wyłożony jest na stoliku przy wyjściu z kaplicy. Wszystkim tym, którzy w ubiegły I piątek miesiąca znaleźli czas na 20 minut dla Pana Jezusa z serca dziękujemy.

5.  Dekoracje świąteczne rozbierać będziemy we czwartek 2 lutego po Mszy świętej o g. 19:00. Już dziś prosimy chętnych do pomocy.

6.  Na stoliku pod chórem wyłożony jest lutowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” w cenie 10 zł. Zachęcamy do zakupu i dobrej lektury.

7.  Kolejnej silnej grupie Parafian z bloków przy ul. Domagały 31a-g dziękujemy za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 4 lutego na g. 9:30 zapraszamy Parafian z ul. Domagały 33b-h.

8.  Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

9.  W miniony piątek zakończyliśmy wizytę duszpasterską [kolędę] w naszej Parafii. Jesteśmy wdzięczni za przyjęcie, za wspólną chwilę modlitwy, za rozmowy i serdeczność. Dziękujemy za poczęstunek i troskę o nas - księży i ministrantów. Wielkie „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane przy tej okazji. Dzięki temu możemy podzielić się z innymi. Oprócz wsparcia naszej Parafii, sporą część ofiar przekazaliśmy na pomoc misjonarzom, księżom chorym i emerytom z naszej archidiecezji, archidiecezjalnemu seminarium duchownemu i UPJP II oraz Kurii Metropolitalnej. W intencji wszystkich Parafian odwiedzonych po kolędzie odprawimy Msze święte: ks. Proboszcz w niedzielę 5 lutego o g. 12:30, a ks. Szymon w niedzielę 19 lutego również o g. 12:30.

10. Ogłoszenie, o które proszono, aby je podać:

Klub Seniora z Dworu Czeczów informuje Parafian, że są wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową „Sanktuaria Europy” w dniach od 11 do 25 kwietnia 2023 roku. Trasa przejazdu tzw. Szlakiem Maryjnym obejmie m.in. Lourdes, Fatimę, Toledo, Madryt, Saragossę, wzgórze Montserrat, Barcelonę i La Salette. Cena za 15-dniową pielgrzymkę wyniesie 4.690 zł i 90 Euro/os. Wpłata zaliczki w kwocie 1.400 zł/os. do uzgodnienia, a pozostała kwota do 15.03.2023 r. Zgłoszenia i wpłaty przyjmowane są w Dworze Czeczów, w każdy piątek o godz. 15:00. Szczegóły opisane na stronie internetowej Dworu Czeczów w zakładce Klub Seniora. Osobiście odpowiedzialnym za realizację programu jest pan Andrzej Wąsik.

11. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Pan Bóg obficie błogosławi. Wszystkim wyjeżdżającym na ferie, życzymy dobrego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu, miłym Gościom udanego pobytu w naszej Parafii i naszym mieście. Szczęść Boże!

 
Drukuj

10 LIPCA 2022 R.
XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Od 1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych. W niedzielę Msze święte
sprawowane są o g. 8 00 , 9 30 , 11 00 i 19 00 . W tygodniu Msze święte rano o g. 7 00 sprawowane są w poniedziałek i środę, a popołudniu o g. 19 00 we wtorek, czwartek, piątek i sobotę.
2. Kancelaria parafialna w miesiącu lipcu i sierpniu czynna będzie we czwartek w
godzinach 18 00 -18 30 i w sobotę w godzinach 9 30 -10 30 . Sprawy pilne można będzie po każdej Mszy świętej w dni powszednie.
3. W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:
- w poniedziałek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy,
- we wtorek wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,
- we środę wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,
- w piątek wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,
- w sobotę wspomnienie NMP z Góry Karmel [MB Szkaplerznej].
4. Na stoliku pod chórem wyłożony jest lipcowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś”
w cenie 10 zł. Zachęcam do zakupu. Zachęcam także do zabrania dwumiesięcznika
„Miłujcie się!” i materiałów religijnych, również wyłożonych na stoliku pod chórem.
5. Dziękuję p. Annie i p. Ewie za ułożenie kwiatów i troskę o dekoracje kwiatowe oraz
przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 16 lipca na g. 9 30 zapraszam Parafian z ul. Agatowej 23.
6. Panom Robertowi i Tomaszowi dziękuję za radę i pomoc w rzeczach gospodarczych.
7. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbon, przesłane na
konto parafii i złożone osobiście.
8. Pragnę złożyć ogromne podziękowanie za tak serdeczne przyjęcie mnie w naszej Parafii. Dziękuję za każde dobre słowo, serdeczny gest i uśmiech oraz wszelką dotychczas
okazaną życzliwość i pomoc. Odwdzięczam się codzienną pamięcią w modlitwie
o wszystkich tworzących naszą wspólnotę parafialną i proszę o modlitwę za mnie.
9. Wszystkim Parafianom udającym się na wakacje życzę udanego pobytu i szczęśliwego
powrotu do domu, a wszystkim Gościom wszelkiego dobra w czasie pobytu w naszej
parafii i w naszym mieście. Szczęść Boże!

 
Drukuj

3 LIPCA 2022 R.
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś w liturgii przypada święto św. Tomasza, apostoła.
2. Od 1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych. W niedzielę Msze święte
sprawowane są o g. 8 00 , 9 30 , 11 00 i 19 00 . W tygodniu Msze święte rano o g. 7 00 sprawowane są w poniedziałek i środę, a popołudniu o g. 19 00 we wtorek, czwartek piątek i sobotę.
3. W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:
- w poniedziałek święto rocznicy poświęcenia bazyliki metropolitalnej na Wawelu,
- we wtorek wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy,
- we środę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,
- w piątek wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.
4. We czwartek, zarazem I czwartek miesiąca o g. 18 30 zapraszam na różaniec w intencji
powołań kapłańskich i zakonnych, który poprowadzi Róża Różańcowa.
5. Kancelaria parafialna w miesiącu lipcu i sierpniu czynna będzie we czwartek w godzinach 18 00 -18 30 i w sobotę w godzinach 9 30 -10 30 . Sprawy pilne można będzie załatwić po każdej Mszy świętej w dni powszednie.
6. Na stoliku pod chórem wyłożony jest lipcowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” w
cenie 10 zł. Zachęcam do zakupu. Zachęcam także do zabrania dwumiesięcznika „Miłujcie się!”.
7. Dziękuję p. Marcie i p. Grzegorzowi za przygotowanie kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 9 lipca na g. 9 30 zapraszam Parafian z ul. Agatowej 18 - mieszkania od 56 do 128.
8. Dziękuję p. Katarzynie z córką za ułożenie kwiatów i troskę o dekoracje kwiatowe w
naszej kaplicy.
9. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbon, przesłane na
konto parafii i złożone osobiście.
10. Wszystkim Parafianom udającym się na wakacje życzę udanego pobytu i szczęśliwego
powrotu do domu, a wszystkim Gościom wszelkiego dobra w czasie pobytu w naszej
parafii i w naszym mieście. Szczęść Boże!

 
Drukuj

26. czerwca 2022

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział wydarzeniach związanych z peregrynacją ikony Świętej Rodziny w ubiegły poniedziałek i wtorek. Szczególnie prowadzącym różaniec, wspólne czuwanie, panom wnoszącym i wynoszącym ikonę, paniom ze świecami, ministrantom, lektorom i mężczyznom z asysty liturgicznej oraz wszystkim czuwającym wieczorem i w ciągu dnia.
    2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna okres wakacji, dlatego od jutra będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy Świętych. I tak: w niedzielę Msze św. będą o g. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00, a nie będzie o g. 12.30 i 17.00. Natomiast w tygodniu Msze św. rano o g. 7.00 będą w poniedziałek i środę (w tym tygodniu wyjątkowo także wieczorem), a wieczorem o g. 19.00 we wtorek, czwartek, piątek i sobotę.
    3. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

- we wtorek - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;

- w środę - uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o g. 7.00 i 19.00. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ś.p. ks. Pawle.

- I czwartek miesiąca. O g. 18.30 Różaniec prowadzony przez Różę Różańcową w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

- I piątek. Okazja do spowiedzi od g. 18.00, o g. 19.00 Litania do Serca Pana Jezusa z Aktem Oddania i Msza Święta pierwszopiątkowa.

- W I sobotę, odwiedziny chorych od g. 8.00, kancelaria od g. 9.30. O g. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie, a o g. 19.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Pannie.

4. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Msza Święta o godz. 8.00 będzie w intencji członków Róży Różańcowej i ich rodzin, a po Mszy spotkanie z Różą. Po Mszy Świętej o g. 9.30 (wyjątkowo) wspólna modlitwa Róży Rodzin. Po Przed Mszą o 8.00 i 9.30 i 19.00 będzie modlitwa za zmarłych w wypominkach.

5. Dziękujemy jednej pani z ul. Złocieniowej 31 oraz pani z córką z ul. Czeczów 22, za przygotowanie kaplicy i jej otoczenia na dzisiejszą niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 2.07 na g. 9.30, zapraszamy parafian z ul. Agatowej 18, mieszkania od 1 do 55.

6. Dziękujemy p.Katarzynie z mężem za ułożenie dekoracji kwiatowych w naszej kaplicy i troskę o nie.

  1. 7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbon oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.
    8. Decyzją Księdza Arcybiskupa od 1.07 nastąpią zmiany w naszej parafii. Ks. Proboszcz przejdzie do parafii św. Marcina w Krzeszowicach, a na Jego miejsce przyjdzie ks. Marcin Papiż z Przeciszowa (uroczyste objęcie parafii w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o g. 11.00). Natomiast ks. Józef podejmie posługę w Uniwersyteckim Szpitalu na ul. Jakubowskiego z zamieszkaniem w Prokocimiu Starym, a na Jego miejsce przyjdzie ks. Szymon Miłek z Mucharza (pod koniec sierpnia). Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali i okazywali życzliwość w czasie mojej 3.letniej posługi i 10. miesięcznej ks. Józefa w tej wspólnocie. Za każde dobre słowo, życzliwy gest, wszechstronną pomoc w sprawach duchowych i materialnych. Za troskę o liturgię i śpiew, za pomoc w prowadzeniu grup i wspólnot, za troskę o kaplicę i jej otoczenie, za dekoracje kwiatowe i okolicznościowe oraz inne inicjatywy. Za wszelką dobroć – składamy serdeczne Bóg zapłać! Nas i naszych następców polecamy Waszej modlitwie i obiecujemy ją ze swej strony. Przyjmijcie nowych Kapłanów z równie serdecznie i wspierajcie ich swoją pomocą. Na Mszę Świętą dziękczynną i wspólne pożegnanie zapraszamy w środę na g. 19.00. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać!
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 48

Dzisiaj:

3 Lutego 2023
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Błażeja
biskupa
i męczennika
Do końca roku zostało 332 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś